380

 

W dzisiejszej rzeczywistości większość spraw prawnych, formalnych i faktycznych związanych z zakupem nieruchomości można zrealizować zdalnie.

___________________________________________________________________________________________________________

 

W przypadku, jeśli będziesz chciał kupić nieruchomość (mieszkanie, dom, działkę) będzie to wyglądało następująco:

 

Na pierwszym etapie współpracy zaprosimy Cię do wirtualnego spaceru po nieruchomościach, które mogłyby spełnić kryteria Twojego poszukiwania.

 

Po wybraniu tych, które najbardziej spełniają Twoje oczekiwania przejdziemy do drugiego etapu, który polega na wideoprezentacji w czasie rzeczywistym. Aby w ten sposób oglądać nieruchomości, musisz dysponować komputerem, laptopem, tabletem lub smartfonem z kamerą i mikrofonem. Wideoprezentacja polega na pokazaniu Ci wszystkich pomieszczeń mieszkania lub domu tak, aby zobaczyć je z różnych perspektyw. Dotyczy to również widoku z okien oraz widoku samego bloku lub domu, jego podwórka i sąsiedztwa. Podczas wideoprezentacji możesz nam zwracać uwagę na to, co chciałbyś zobaczyć dokładniej, np. wnętrze szafy, sufit, podłoga na balkonie. Po prezentacji całej nieruchomości mamy czas na dodatkowe pytania i odpowiedzi na jego temat.

 

___________________________________________________________________________________________________________

 

W przypadku, jeśli będziesz chciał sprzedać nieruchomość, przygotujemy plan jej promocji oraz plany jej prezentacji w sposób, który będzie najbardziej dla Ciebie korzystny i bezpieczny.

 

___________________________________________________________________________________________________________

 

W przypaku chęci zakupu nieruchomości z naszej oferty bez udziału Stron weryfikujemy jej stan prawny, ciężary, obciążenia, ograniczenia, długi, prawa osób trzecich itp.

 

Potem ustalamy z Kupującym i Sprzedającym (fizyczna obecność nie jest konieczna) warunki przyszłej transakcji, takie jak cena, wysokość zadatku, sposoby płatności, źródło finansowania zakupu, terminy związane z aktem notarialnym i wydaniem nieruchomości, stan nieruchomości przy jej przekazaniu, i tym podobne.

 

Następnie dochodzi do podpisania Umowy przedwstępnej (również bez konieczności spotykania się Stron).

 

W dalszej kolejności umawiany jest notariusz (wybiera go strona kupująca) – następuje tu jedyny moment transakcji, gdzie wymagana jest fizyczna obecność Stron (ewentualnie obecność pełnomocnika).

 

Strony dokonują między sobą rozliczeń finansowych, po potwierdzeniu przez Sprzedającego zaksięgowania płatności na koncie bankowym, następuje przekazanie nieruchomości (ewentualnie później – zgodnie z terminem ustalonym w Umowie przedwstępnej). Nie jest przy tym konieczna obecność uczestników transakcji.

 

Po sprzedaży nieruchomości nasza Agencja zajmuje się takimi formalnościami jak przepisanie licznków energii elektrycznej, gazu, zmiana właściciela we wspólnocie / spółdzielni mieszkaniowej, zmiana właściciela w jednostce samorządu terytorialnego odnośnie naliczania za nią podatku, rozliczeniem energii cieplnej, ewentualnym wykreśleniem hipotek z ksiąg wieczystych i innymi rzeczami, które okażą się niezbędne dla prawidłowego całościowego przebiegu transakcji.

 

___________________________________________________________________________________________________________